Zmarł Jarosław Struś. Fotograf i były radny Rady Miejskiej

9 marca 2022 roku roku zmarł Jarosław Struś Fotograf i były radny I kadencji Rady Miejskiej. Miał 60 lat.

Był członkiem darłowskiej fotogrupy PROFIL, która formalnie swój początek datowała na kwiecień 1980 roku. Jarosław Struś dołączył do niej w połowie lat 80′ jako wsparcie techniczne. Tam pod okiem Kazimierza Ziemlewskiego i Jacka Bernata zaczął poznawać tajniki fotografowania. Od 1989 roku prowadził już swój zakład fotofgraficzny, najpierw na ul. Rynkowej, a od 1995 roku na ul. Powstańców Warszawskich, gdzie mieściła się przedwojenna firma Rugenwalde Muhle.

Jarosław Struś był radnym pierwszej kadencji Rady Miejskiej. Wówczas miasto było połączone z gminą Darłowo i wybierano wspólną Miejsko – Gminą Radę Narodową.  Z terenu miasta do rady weszło wtedy 19 radnych. Wszyscy z Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.

Msza Św. odbędzie się 15.03.2022 o godz. 12:00 w Kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Darłowie. Wyprowadzenie urny z prochami o godz. 13:00 z Kaplicy Cmentarnej na miejscowy cmentarz komunalny w Darłowie. Rodzina zmarłego prosi o nieskładanie kondolencji oraz o nieskładanie wieńców, natomiast by datki pieniężne składać na darłowskie hospicjum.