Młodzicy KS Stoczni Darłowo M&W złotymi medalistami Rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w sezonie 2021/2022!

W hali Zespołu Szkół Morskich w Darłowie w dniach 26-27.02.2022 r. odbył się finał rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Młodzików. W finale udział wzięły następujące zespoły, które rywalizowały w dwóch grupach (zgodnie z komunikatem ZZPS):

Grupa „X”:

• KS Stocznia Darłowo M&W,
  • LMKS Żak Pyrzyce,
  • MKS Gryf Szczecinek.

Wyniki meczy w grupie „X”:

• KS Stocznia Darłowo M&W – MKS GRYF Szczecinek 2:0 (8, 21),
  • MKS Gryf Szczecinek – LMKS ŻAK Pyrzyce 2:0 (20, 19),
  • KS Stocznia Darłowo M&W – LMKS ŻAK Pyrzyce 2:0 (17, 12).

Grupa „Y”:

• Akademia Siatkówki 13 Koszalin,
  • Glinka Academy UKS Volley Wałcz,
  • MKS Mieszko Połczyn Zdrój.

Wyniki meczy w Grupie „Y”:

• Akademia Siatkówki 13 Koszalin – MKS Mieszko Połczyn Zdr. 2:0 (12, 16),
  • MKS Mieszko Połczyn Zdr. – Glinka Academy UKS Volley Wałcz 1:2 (22, -6, -9),
  • Glinka Academy UKS Volley Wałcz – Akademia Siatkówki 13 Koszalin 0:2 (- 15, -18).

Wyniki meczy półfinałowych:

• KS Stocznia Darłowo M&W – Glinka Academy Uks Volley Wałcz 2:0 (7, 12),
  • MKS Gryf Szczecinek – Akademia Siatkówki 13 Koszalin 0:2 ( -10, -14).

Wynik meczu i III miejsce:

• Glinka Academy UKS Volley Wałcz – MKS Gryf Szczecinek 2:1 (16, -22, 12).

Wynik Meczu Finałowego:

• Akademia Siatkówki 13 Koszalin – KS Stocznia Darłowo M&W 0:2 (-21, -20).

Końcowa Tabela:

1. KS Stocznia Darłowo M&W,
2. Akademia Siatkówki 13 Koszalin,
3. Glinka Academy UKS Volley Wałcz,
4. MKS Gryf Szczecinek,
5-6. LMKS Żak Pyrzyce,
7. MKS Mieszko Połczyn Zdrój.

Skład zespołu Stoczni:

Perżyło Filip, Wiliński Jakub, Wieczorek Wiktor, Sadłowski Mikołaj, Tomczyk Hubert, Polakowski Krzysztof, Piórecki Krystian, Żebrowski Igor, I trener – Surdel Jacek, Prezes Wojniusz Marek, II trener Surdel Edmund, Lupke Julian, Kasprzykowski Kacper, Kieca Wojciech, Paduch Nikodem, Wojciechowski Franciszek – kpt. zespołu, Kopiński Tobiasz.

Wśród najlepszych zawodników turnieju znalazło się czterech zawodników Stoczni – najlepszy rozgrywający: Kopiński Tobiasz, najlepszy środkowy: Sadłowski Mikołaj, wyróżniający w zespole: Wojciechowski Franciszek oraz MVP turnieju Piórecki Krystian.

Nagrody wręczali: Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski, Sekretarz Miasta Darłowa Pan Tomasz Bobin, Kierownik Referatu Sportu i Rekreacji UM Pan Waldemar Śmigielski oraz Prezes KS Stocznia Darłowo M&W Pan Marek Wojniusz.

To bardzo duży sukces młodych siatkarzy Stoczni, tym szczególny, że jest to pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu, premiowany awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Pokonując w rozgrywkach na szczeblu województwa zespoły, które działają w Siatkarskich Ośrodkach Sportowych świadczy tylko o tym, że praca szkoleniowa, wychowawcza i organizacyjna z dziećmi i młodzieżą w klubie jest prowadzona na wysokim poziomie.

– Myślę, że sukces ten spowoduje jeszcze większe zainteresowanie piłką siatkową – mówi Edmund Surdel, II trener zwycięskiego zespołu.

Bardzo dziękujemy kibicom, którzy dopingowali nasz zespół. Jest to ważny element sukcesu. Zarząd klubu dziękuje wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju, a przede wszystkim Pani Dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, Urzędowi Miasta Darłowo oraz wspaniałym rodzicom, którzy zaangażowani są nie tylko przy okazji takich zawodów, ale pomagają nam także w codziennej działalności.

Zarząd klubu zaprasza na treningi piłki siatkowej wszystkich chętnych którzy chcą uprawiać tak piękną dyscyplinę sportu, jaką jest piłka siatkowa. Telefony kontaktowe: chłopcy – 509290923, dziewczęta – 513104713, koordynator – 609920127.

Andrzej Rachwalski